Wilków Nad Wisłą

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
419 372 PLN
Cena za m2
118,47 PLN
Powierzchnia działki
3 540 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Szerokość działki (mb.)
50
Długość działki (mb.)
71
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Siedliskowa
Dostępne od
2023-10-16
Numer oferty
110/5912/OGS

Opis nieruchomości

Ostatnie gospodarstwo, jakie wystawiałam na sprzedaż cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Już jest remontowane. Bardzo liczę, że to kolejne dobre miejsce też Was zainteresuje. Bardzo je lubię, wiem kto tu mieszkał, od pierwszego spotkania lubię tu zaglądać.
Gospodarstwa na sprzedaż w Wilkowie to caraz rzadsza sytuacja. Miejsce jest coraz "modniejsze". Bo jest tu już wielu napływowych ludzi z niesamowitą energią, a mieszkańcy wspierają tych, którzy tu zjeżdżają. Wiele się trzeba nauczyć, ale życie w ciszy, z zielenią wokół, w sąsiedztwie najpiękniejszej polskiej rzeki to dobry argument. Kolejne to dobra ziemia, bliskość Warszawy, orły nad głową. Praktyczne: to w istniejącym gospodarstwie wszystko działa! Jest prąd (nie trzeba czekać dwa lata), jest woda, stoją budynki.
Oczywiście do remontu, ale punkt wyjścia jest, a to ogromna oszczędność i czasu i pieniędzy. Wszyscy ci, którzy szukają działki zabudowanej doskonale o tym wiedzą.

NIERUCHOMOŚĆ

To ponad 3500 metrów działki z dobrą klasą ziemi i zabudowania. W stodole zakochałam się od pierwszego wejrzenia - biała! murowana, sucha, z betonową podłogą. Ile tu można zrobić! Pracownię jakąkolwiek, stolarnię, kawiarnię, salę do jogi, boksy dla koni, pewnie można to też przekształcić w jakiś budynek do zamieszkania. Rewelacja. I jakie proporcje! Bardzo ładny budynek. Drugi, ważniejszy to dom połączony z oborą. Dom nie jest wielki, ale to zapewne ok. 100 m powierzchni - dwa naprawdę duże pokoje, duża kuchnia, łazienka, dwa korytarze i pomieszczenie gospodarcze. Część budynku, w której znajduje się dom ma niejako dwie kondygnacje. Na tej wyższej jest mieszkanie, poniżej znajduje się graż, w którym jest nowy piec na pelet. Ale nad mieszkaniem jest jeszcze stryszek, nigdy tam jednak nie zajrzałam.

W tej samej bryle znajduje się pomieszczenie, które niegdyś było oborą. Jest teraz puste. I tu znowu widzę wielki potencjał: na jeszcze więcej koni, część domu otwartą po dach, inną pracownię. Trudno wymyślać, sami wiecie czego potrzebujecie. Jest jeszcze domeczek - chałupinka stara dwuizbowa, która naprawdę całkiem niedawno jeszcze działała. Więc ją również można podremontować i uzdatnić do życia - dla ogrodnika, stajennego, a może dla gości?
Szop i szopek nie opisuję, bo nadają się raczej do rozbiórki, ale stoją jako źródło pięknych wyszarzonych bardzo starych desek - na pewno można z nich zrobić kapitalne meble, a może gdzieś kawałek rustykalnej podłogi?

Ważne jest to, że nie wymaga to już zgód na budowę, bo stoi. Jest też tyrpa po starej olenderskiej chałupie, której już nie ma. Są stare wierzby i świerk, który strzeże wejścia do domu. Między domem i domeczkiem rośnie kępa najpiększych bzów - takich mocno fioletowych, przy rogu domu rośnie kilka krzewów aronii.

Cena obejmuje gospodarstwo oraz udział w drodze dojazdowej, której koszt został podzielony na 7 działek.

SĄSIEDZTWO

Teraz to jeszcze puste działki wydzielone z tej samej posesji. Może to dobry moment, by rozważyć zakup całego gospodarstwa lub jeszcze jednej dodatkowej działki, może nawet dwóch? Przemyślcie to dobrze. Docelowo pewnie pojawią się tu za jakiś czas domy. Działki są duże, więc przestrzeń między domami też będzie spora.

OKOLICA

To kwintesencja Mazowsza! Piękne pola, szalenie malownicze widoki, z wierzbami, wielką połacią nieba, zielenią wokół. To też bliskość Wisły. Myślę, że to genialne miejsce na konne wyprawy lub długie wędrówki. Cenią je również ptasiarze, jak i wędkarze. Każdy, kto lubi przyrodę znajdzie tu coś dla siebie. W okolicy są głównie gospodarstwa. Ta okolica ożywa, bo oferuje dobrą ziemię i bliskość wody, której jest coraz mniej. Znam tu wielu mieszkańców i to naprawdę wspaniałe miejsce do mieszkania.

JAK O TYM MYŚLEĆ
Po swojemu, bo każdy ma jakieś własne marzenie. Może tu być świetne letnisko, albo wielopokoleniowa baza. Warszawa się przybliża, docieraja tu coraz bardziej różni ludzie. Można więc myśleć o jakimś biznesie, agroturystyce, pracowniach. Najważniejsze jest, by miejsce Was zauroczyło, by trudno byłosobie wyobrazić,że jest dzień, bez robienia czegoś tutaj. Bo na wsi zawsze jest coś do zrobienia. Ale większość z nas myśli o tym, że to nie praca, tylko relaks, albo treść życia, taka ważna część, która daje nam poczucie sensu i spełnienia.
I mam nadzieję, że ktoś je tutaj odnajdzie ;)

Do zobaczenia nad Wisłą!

Zapraszam do kontaktu! Zamieszkaj na Powiślu Kampinoskim!

www domyipola pl

Staramy się przygotować informacje o nieruchomości w jak najlepszy sposób, ale nie wszystkie przekazane nam informacje jesteśmy w stanie zweryfikować. Niniejsza prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Parametry dodatkowe

  • Aranżacja działki: Drzewa, Trawnik
  • Ogrodzenie: Brak
  • Obecna zabudowa działki: Zabudowa mieszkalna
  • Plan miejscowy: Brak planu miejscowego
  • Droga dojazdowa: Żwirowa

Mapa

Kontakt

Kasia Jacobson

Kasia Jacobson

właściciel

Telefon:
606 733 499
E-mail:
hello@domyipola.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę DOMY I POLA dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest DOMY I POLA z siedzibą w Cybulice Małe (05-152) przy Wiosenna 50. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).