Wilków Nad Wisłą

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
600 000 PLN
Cena za m2
40 PLN
Powierzchnia działki
15 000 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Szerokość działki (mb.)
67
Długość działki (mb.)
217
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Rolno-budowlana
Prąd
W drodze
Dostępne od
2023-04-10
Numer oferty
103/5912/OGS

Opis nieruchomości

Im częściej tu jestem tym bardziej jestem przekonana, że Wilków nad Wisłą to stan umysłu - mieszkają tu twardzi ludzie, bo to kiedyś było bardzo trudne miejsce do życia. Dzisiaj przenoszą się tam osoby, które jakiejś dzikości potrzebują, szukają nie komfortu, ale dobrego otoczenia, przede wszystkim dobrej ziemi, wody i przestrzeni. Dzisiaj to nie jest trudne miejsce do życia, może bliskość Wisły dla niektórych jest trudna do zaakceptowania. Na szczęście nie dla moich Klientów, którzy Wisły się nie boją i powoli tworzą już tutaj fajną społeczność. A ponieważ jest tu wciąż dużo dobrej ziemi na sprzedaż, to jest też duża otwartość lokalnych mieszkańców na nowych sąsiadów i ich pomysły. Uczestniczę w tym z wielką radością!

To kolejna oferta w sąsiedztwie rzeki, nie parku, choć do Kampinosu na rowerze spokojnie można sobie pojechać bardzo ładną trasą.
W mojej ocenie to oferta bardzo atrakcyjna. Kawał dobrej ziemi. Miejsce cudowne, bo to całkiem magiczna okolica! Odkąd jest wał i droga asfaltowa wzdłuż wału, to Wisła nie jest straszna. Wody w niej każdego roku mniej, ale dzięki tej bliskości jest woda w gruncie, co oznacza, że posadzone rośliny w ogrodzie czy uprawy będą miały się tu znacznie lepiej niż gdziekolwiek indziej.

Nieruchomość jest spora! I z tej powierzchni wynika też bardzo duży potencjał tego miejsca. Bo można tu utworzyć piękne siedlisko, gospodarstwo rolne, ale to też bardzo dobra inwestycja, bo cena metra mniejszych działek w tej okolicy jest tu wyższa, a za kilka lat ten zwrot powinien być jeszcze lepszy. To oczywiście działka rolna, szybko może ją kupić lokalny rolnik, ale ktoś bez statusu rolnika też może zostać jej właścicielem, potrwa to tylko nieco dłużej. Nie martwiłabym się tym, deklaruję, że we wszystkim pomogę, bo to moja codzienna praca.

Cała nieruchomość jest położona przed wałem, to jest piękne i zadbane miejsce, latem to łaka, nie ma tu upraw, jakiś czas temu pasły się tu krowy. Jest też działka za wałem, ale obecna oferta jej nie obejmuje. Warto jednak o niej wiedzieć, bo gdyby była potrzebna to można spokojnie porozmawiać. Część za wałem jest o tyle dobrze usytuowana, że niemal w połowie działek jest droga przez wał, co bardzo ulatwia dotarcie do tamtej części.

DOJAZD

Do działki dojeżdzą się drogą wojewódzką 575, a poźniej lokalną dróżką dojazdową wzdłuż wału. Z prawej strony działki jest gminna droga gruntowa, z której można zaplanować wjazd na działkę w dogodnym punkcie. Do Warszawy dojazd autem zajmuje niecałą godzinę, do Nowego Dworu MAzowieckiego autem dojazd zajmuje ok. 20 minut. To bardzo rozsądne warunki jeśli wziąć pod uwagę, że okolica jest nieprawdopodobnie dzika jak na taką odległość od stolicy. A w stolicy jest i praca i potencjalni klienci dla różnych działań.

OKOLICA

Jest zdefiniowana przez sąsiedztwo Wisły, więc piękna, dzika, z bielikami na niebie! To tereny po dawnych Olendrach (lub Olędrach - obie wersje nazwy poprawne, ale jeśli wziąć pod uwagę źródłosłów - Holendrzy, to wolę tę pierwszą formę). Znajdziecie tu mnóstwo pięknych, starych, nieco baśniowych miejsc - gospodarstw, cmentarzy, śladów po mieszkających tu osadnikach. I drewniany zbór ewangelicki w Secyminie Nowym, czyli niegdyś Niemieckim. Blisko są stajnie i kilka gospodarstw, nowe powstają i pewnie niebawem będzie je widać. W okolicy jest mnóstwo polnych dróżek, po obu stronach wału, wiec jest gdzie wędrować. Asfalt wzdłuż wału to bardzo lubiana trasa rowerowa. Jest tu cicho, lokalnie i bezpiecznie, choć przestrzeń i powierzchnie działek są tak duże, że można mieć też poczucie bycia całkiem samotnym. W Secyminie warto zjechać betonką na sam wiślany brzeg. W obie strony warto powędrować na spacer. O każdej porze roku jest tu pięknie.

Coraz więceej ludzi się tutaj osiedla, bo blisko Warszawy, bo dobra ziemia, a ta ma ogromną wartość, bo blisko do rzeki, a z wodą będą coraz większe kłopoty, bo cisza i powietrze naprawdę doskonałe.

Przyjedźcie do Wilkowa w któryś weekend. To nie jest miejsce dla tych, którzy potrzebują być otuleni przez las. Tu rodzaj lasu jest za wałem, ale wokół jest tylko i aż piękna przestrzeń, z genialnymi widokami. Więc to dla tych co szukają otwartej przestrzeni, oddechu głebokiego, dobrej perspektywy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dojazd do Warszawy zajmuje ponad godzinę, ponieważ trzeba dojechać do krajowej 7 przez tereny gęsto zabudowane. Proponuję korzystanie z lokalnych placówek edukacyjnych. Leoncin to najbliższa większa miejscowość, tutaj znajduje się obowiązujący Urząd Gminy, przychodnia, bank i kilka sklepów. Starostwo to Nowy Dwór Mazowiecki. Z tego miasteczka do Warszawy można dojechać kolejką i tutaj załatwimy już większość spraw, jeśli nie chcemy jechać do Warszawy. Do Nowego Dworu Mazowieckiego dojazd autem zajmuje ok. 20 minut. Lotnisko w Modlinie nie dokucza po tej stronie Wisły.

PODSUMOWUJĄC: miejsce idealne na mały dom lub wielki dom, sad, konie, uprawy, owce i co tam jeszcze wymyślicie. Nad polem kawał własnego nieba.

www.domyipola.pl

Staramy się przygotować informacje o nieruchomości w jak najlepszy sposób, ale nie wszystkie przekazane nam informacje jesteśmy w stanie zweryfikować. Niniejsza prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Najpiękniejsze oferty z okolic Kampinosu!
www.domyipola.pl
Zadzwoń do nas! 606 733 499

Parametry dodatkowe

  • Aranżacja działki: Trawnik, Drzewa
  • Ogrodzenie: Brak
  • Obecna zabudowa działki: Brak
  • Wydane warunki zabudowy: Tak
  • Plan miejscowy: Brak planu miejscowego
  • Możliwość podziału: Tak
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa

Mapa

Kontakt

Kasia Jacobson

Kasia Jacobson

właściciel

Telefon:
606 733 499
E-mail:
hello@domyipola.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę DOMY I POLA dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest DOMY I POLA z siedzibą w Cybulice Małe (05-152) przy Wiosenna 50. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).