Sowia Wola Folwarczna

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
210 000 PLN
Cena za m2
210 PLN
Powierzchnia działki
1 000 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Szerokość działki (mb.)
27.8
Długość działki (mb.)
36
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Budowlana
Prąd
W drodze
Gaz
W drodze
Dostępne od
2023-06-21
Numer oferty
107/5912/OGS
Działka Sprzedaż Sowia Wola Folwarczna

Opis nieruchomości

W mojej nieruchomościowej skali to działka "ciasteczko". Warto szybko ją obejrzeć. Drzewostan kilkudziesięcioletni i tak różnorodny, że serce rośnie!
I ma się świetnie, i otuli Was i Wasz dom!
Jeśli ktoś nie lubi drzew i szuka gołego pola, to nie jest właściwa oferta. Nie jest to też propozycja dla osób, które lubią drzewa wycinać, lepiej zostawić je dla kogoś, kto się w nich zakocha i będzie o nie dbał przez kolejne dziesiątki lat.
Ogród jest tu w zasadzie założony, wystarczy wmontować dom, stół na letnie obiady w ogrodzie, dosadzić byliny i celebrować życie. Piękne miejsce, z dobrą energią, cudownymi sąsiadami. To wszystko ma ogromną wartość, nie tylko ziemia jest ważna.

Ważne jest też to, że działka nie jest duża, bo ma 1000 m powierzchni w pięknym ustawnym prostokącie. Jest jedną z kilku działek przeznaczonych na sprzedaż. W tylnej granicy ma płot, ale z trzech stron należy go uzupełnić. Dojazd z drogi asfaltowej, wewnętrzną drogą, która jest osobną działką, w której nabywający w ramach transakcji nabędą udziały pozwalające na poprowadzenie mediów, dojazd, itp.
Na działce rośnie wybór świerków: syberyjskie i kanadyjski, wysiała się leszczyna, jest piękny dąb kolumnowy, ogromniaste tuje i wieloletnie bukszpanowe krzewy. Jest też kilka drzew owocowych. Dla dzieci to istny raj! Jest się gdzie ukryć przed okiem rodziców, jest mnóstwo miejsc na "bazy" i drzew do włażenia. Można powiesić hamaki, ukryć kompostownik, cieszyć się cieniem w upalne lato i zielenią w szarą zimę, bo ogromne iglaki robią tu świetny klimat.

Działka została wydzielona w ramach podziału dużej nieruchomości. Kiedyś było tu gospodarstwo ogrodnicze specjalizujące się w uprawie kwiatów ciętych. Nie można zajmować się kwiatami nie lubiąc innych roślin, więc Właściciele obsadzali cały teren. Stąd taki tu wybór pięknych drzew i krzewów! Właściciele tej posesji mieszkają na pierwszej działce i w mojej opinii to wielka zaleta miejsca. W wewnętrzną drogę wjeżdża się przez przesuwaną bramę, do której nabywcy otrzymają swojego pilota, jest tu bezpiecznie, nikt niepożądany nie wejdzie, nikt niczego nie ukradnie. Miejsce jest przyjazne zwierzętom i one naprawdę świetnie się tu czują. Nawet bociany mają tu swoje gniazdo i słychać ich klekot. Otoczenie jest bardzo ładne. Kiedy powstaną tu nowe domy, będzie to rodzaj mieszkaniowej enklawy wyróżniającej się piękną zielenią. Plan nie przewiduje tutaj budowy szeregowej, więc w przyszłości będą tu pojedyncze domy z pięknymi ogrodami.

Komplet mediów znajduje się w ulicy Słonecznej, trzeba je doprowadzić wewnętrzną drogą dojazdową do działki, ale jest szansa, że uda się te koszty podzielić z kolejnym sąsiadem. Gmina na pewno partycypuje w kosztach doprowadzenia wodociągu i kanalizacji, warto o to zapytać w Urzędzie Gminy w Czosnowie.

Status prawny jest całkowicie klarowy, nie ma tu żadnych obciążeń, a podział jest ujawniony w księdze wieczystej. Sprzedana działka będzie miałą założoną nową, zupełnie czystą księgę wieczystą.

Pod wzgędem dojazdu to również bardzo wygodne miejsce, bo blisko drogi wojewódzkiej 579. Działka jest od drogi oddalona, więc pod względem hałasu nie jest to uciążliwe, ale autem szybko do niej dotrzemy, by ruszyć w kierunku trasy nr 7 do Warszawy lub przez Leszno w stronę Bemowa. Około pięć minut pieszo zajmuje dotarcie do przystanku autobusowego linii 850 łączącej naszą okolicę z Warszawą. Można też dojechać autem do Nowego Dworu Mazowieckiego, by tam wsiąść w kolejkę do Warszawy. Do lotniska w Modlinie dojazd zajmie ok. 25 minut, ale samoloty nie są tutaj uciążliwością. Do lubianego w okolicy parku rozrywki w Julinku autem dojeżdża się w niecałe 10 minut.

Bliskość Kampinosu jest kolejną wielką zaletą po pięknym drzewostanie, cudownych sąsiadach i optymalnej powierzchni. Ulicą Strażacką można szybko dotrzeć w głąb Parku. Świetny start na piesze i rowerowe wyprawy. Stara droga do Starej Dąbrowy, wzdłuż wielkiej zalesionej wydmy, jest po prostu przepiękna i utkana starymi wiejskimi kapliczkami. Koniecznie do prześledzenia. Stara Dąbrowa i Górki to fragment niebieskiego Północnego Szlaku Leśnego im. Teofila Lenartowicza. Mnóstwo mmiejsc na tej trasie po prostu zachwyca. Z Sowiej Woli Folwarcznej do przepięknej Granicy w ciągu godziny dojedziecie rowerem. Świetna trasa na weekendową wycieczkę, a Granica zachwyca o każdej porze roku i chyba każde pokolenie.

Blisko są stajnie, dobry gabinet dentystyczny, szkoły podstawowe, lokalne sklepy. Po większe zakupy można podjechać do Leszna lub Nowego Dworu Mazowieckiego. W każdą stronę dojazd jest bardzo przyjemey, bo przez tereny parkowe. Szybko nauczycie się omijać momenty największego ruchu i korków. Żyje się tutaj naprawdę dobrze i spokojnie.

Dla mnie wszystkie te elementy przemawiają na korzyść oferty. Po kilkunastu latach życia poza miastem wiem, jak ważne jest dobre i przyjazne sąsiedztwo, jakie to ważne móc z uśmiechem otwierać bramę i pomachać do osoby za płotem. Jest wiele badań, z których wynika, że sąsiedzka życzliwość i dobre relacje zwyczajnie przedłużają nam życie. A tutaj nie może być inaczej. Zielone otoczenie, wygodne położenie, powierzchnia do weekendowego opanowania, lokalne atrakcje - to wszystko sprawia, że bardzo Wam to miejsce rekomenduję. Oczywiście należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteśmy gotowi na przycinanie gałęzi i nowe relacje. Jeśli tak, dzwońcie w chwili wolnej.

Zapraszamy do kontaktu!

domyipola.pl

Staramy się przygotować informacje o nieruchomości w jak najlepszy sposób, ale nie wszystkie przekazane nam informacje jesteśmy w stanie zweryfikować. Niniejsza prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Najpiękniejsze oferty z okolic Kampinosu!
domyipola.pl
Zadzwoń do nas! 606 733 499

Parametry dodatkowe

  • Aranżacja działki: Trawnik, Drzewa
  • Ogrodzenie: Częściowe
  • Plan miejscowy: Plan zagospodarowania przestrzennego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Tereny zabudowy mieszkaniowej
  • Dostępne w okolicy: Las, Przedszkole, Szkoła, Sklep, Zabudowa niska, Plac zabaw, Rzeka
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Typ ulicy/drogi: Cicha
  • Komunikacja: Autobus
  • Widok na: Podwórko

Mapa

Kontakt

Kasia Jacobson

Kasia Jacobson

właściciel

Telefon:
606 733 499
E-mail:
hello@domyipola.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę DOMY I POLA dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest DOMY I POLA z siedzibą w Cybulice Małe (05-152) przy Wiosenna 50. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).