Wilków Nad Wisłą

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
167 572 PLN
Cena za m2
52,96 PLN
Powierzchnia działki
3 164 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Szerokość działki (mb.)
37.8
Długość działki (mb.)
88.8
Ukształtowanie działki
Lekko nachylona
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Siedliskowa
Prąd
Bezpośrednio na działce
Dostępne od
2023-05-01
Numer oferty
93/5912/OGS

Opis nieruchomości

Piękny kawał żyznej ziemi! Blisko Warszawy i wciąż w dość dzikiej okolicy. Są tu ludzie, ale domostwa są malowniczo rozrzucone, gospodarstwa duże, działki też spore. Nikt tu nikomu nie zagląda do okien, jest prawdziwa cisza, bieliki w sąsiedztwie i niezwykłe tereny nadwiślane do wędrowania! Polecam bardzo!

NIERUCHOMOŚĆ

To wydzielona właśnie działka ze sporego gospodarstwa. Tuż przy wale, z dojazdem asfaltową drogą. W sumie ponad 3164 m naprawdę żyznej ziemi. Poziom wód gruntowych wciąż wyższy niż przeciętny w Polsce, ale już dużo niższy, dzięki czemu mieszkańcy nie borykają się ze stojącą wodą na działkach. Działka jest niemal prostokątem - ma ponad 37 m szerokości (dużo) i ponad 80 m długości. Nie jest ogrodzona. Z jednej strony sąsiaduje z polem sąsiada, wzdłuż jej prawego boku znajduje się dróżka dojazdowa do kolejnych działek. Ta działka również ma swój udział w tej drodze. Można zaplanować bramy wzdłuż długiego boku.

Miejsce na dom jest w głębi, blisko starego gospodarstwa. Wynika to z pasa ochronnego wału - w odległości 50 m od wału nie można nic już teraz budować. W granicy obszaru zabudowy biegnie wodociąg gminny - nie będzie problemu z podpięciem domu do niego.
Działka jest w tej chwili piękną kwietną łąką (oczywiście zimą śpi), ucieszy sie z nasadzeń, szpaleru ogłowionych wierzb, warzywniaka - to miejsce idealne na życie z przyrodą.

Cena obejmuje działkę oraz udział w drodze dojazdowej.

OKOLICA

Mnie osobiście zachwyca! To niecała godzina od stolicy tego kraju, a naprawdę ma się wrażenie bycia gdzieś na końcu świata. Myślę, że to realna alternatywa dla Bieszczad dla tych wszystkich osób, które Warszawa jednak trzyma tutaj. Bardzo lubię dojazd do Wilkowa, jest totalnie symbolicznym odjazdem od cywilizacji do natury - coraz mniej ważnymi drogami, w końcu wąską wijącą się dróżką tuż obok jednej z najpiękniejszych rzek. Wisła tutaj jest kompletnie inna od tej na warszawskim odcinku. Jest tu bardzo dużo zwierząt, więc też tropów do śledzenia, dźwięków do słuchania, kształtów do wypatrywania. Zachwyt! Setki dróżek i ścieżynek - na spacery, na rowery, na rolki, do przechadzania w samotności i rodzinnie. Nie ma co ukrywać, że okolica jest zdominowana przez Wisłę i przyciąga ludzi, którzy Wisłę kochają. Spotkacie tu więc koniarzy, ptasiarzy i fotografów. Znajdziecie mnóstwo śladow po Olendrach - cmentarze, chałupy, zbór w Secyminie, do którego bezwzględnie trzeba zajrzeć. Są stajnie, stada krów i coraz rzadsze uprawy. Pięknie jest tu cały rok!

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Dojazd do Warszawy autem zajmie ok. godzinę, w szczycie pewnie troszkę dłużej. Dojazd do Nowego Dworu Mazoweckiego, skąd jeździ do Warszawy podmiejska kolejka, to ok. 30 minut. Z pobliskich Nowin do Warszawy kursuje autobus PolonusBus. Dla wielu osób ważną informacją jest, że do lotniska w Modlinie też jedzie się ok. 30 minut.

W Nowym Dworze Mazowieckim mamy urzędy, większość dużych supermarketów, targ, szpital i wszystko, co jest potrzebne. W pobliskim Leoncinie jest urząd gminy, kilka sklepow, kościół parafialny, lokale gastronimiczne i szkoła. Sklepy spożywcze są w okolicznych wsiach, wiec blisko można kupić mąkę, jeśli zabraknie jej w czasie gotowania. W bezpośreniej okolicy powstaje gospodarstwo ekologiczne z uprawą warzyw, działa świetne miejsce ogrodnicze, serowarnia Państwa Ziembińskich, gdzie bezwzględnie trzeba się wybrać po najlepszy twaróg w województwie mazowieckim.

ATRAKCJE

Wisła jest atrakcją, dla mnie osobiście ogromną! Letnia wyprawa kajakowa rzeką jest bezpieczna, a spektakularna. Stada kormoranów to zjawisko, które trudno sobie wyobrazić. To świetne miejsce na spacery o każdej porze roku. Jeśli ktoś fotografuje, marzenie po prostu. Od wiosny do jesieni idelana miejscówka na pikniki na brzegu. Odkrywanie zatok i wysp to duża przyjemność.

W Secyminie Nowym trzeba zobaczyć piękny drewniany zbór protestancki i słynną betonkę - miejsce na piękne zachody słońca, gdzie można podjechać autem na koniec dnia. Była tu kiedyś przeprawa promowa przez rzekę. Jeśli pojedziecie dalej wzdłuż Wisły to traficie do stajni Dżygitówka - to miejsce bardzo lubią dzieci, bo są tam i konie i kury i inne zwierzaki. W stronę Warszawy warto odkryć rezerwat Wikliny Wiślane. W okolicy Park w Julinku, Twierdza w Modlinie, pięlkne plaże i kąpieliska nad Wisłą, Narwią, Wkrą. I iele miejsc do odkrywania. Bardzo fajne jest to, że ciągle powstają nowe.

OGÓLNIE

To nie jest miejsce dla każdego, raczej dla osób, które nie boją sie być w środku przyrody. Pole jest w tej chwili puste i daje poczucie nudy i spokoju, ale to chyba dość złudne. Myślę, że świat w Wilkowie rządzi się troszkę innymi prawami i to jest wielką zaletą tego miejsca. Jeśli ktoś potrzebuje być blisko Warszawy, a jednocześnie dalej od cywilizacji, to rekomenduję bardzo, bardzo!


Zapraszam do kontaktu!
www domyipola pl

Staramy się przygotować informacje o nieruchomości w jak najlepszy sposób, ale nie wszystkie przekazane nam informacje jesteśmy w stanie zweryfikować. Niniejsza prezentacja oferty nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Parametry dodatkowe

  • Aranżacja działki: Trawnik
  • Ogrodzenie: Brak
  • Obecna zabudowa działki: Brak
  • Plan miejscowy: Brak planu miejscowego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Budownictwo jednorodzinne indywidualne
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa

Mapa

Kontakt

Kasia Jacobson

Kasia Jacobson

właściciel

Telefon:
606 733 499
E-mail:
hello@domyipola.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę DOMY I POLA dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest DOMY I POLA z siedzibą w Cybulice Małe (05-152) przy Wiosenna 50. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).